Festival

Tere tulemast XXII Eesti ETNO 2018 laagrisse 17.-29.07 2018!

36446735121 45e9c0fc21 zEesti ETNO on kindlasti SINU elu muutev kogemus!

ETNO on rahvusvaheline muusikalaager noortele vanuses 16.-30. eluaastat, kus kuulmise teel õpitakse üksteiselt eesti ja muude maade pärimusmuusikat. Õpetust ja lugude seadmist aitavad läbi viia suurepärased juhendajad!

Kui mängid hästi ükskõik millist pilli ning soovid osaleda suures Etno-orkestris ning leida uusi muusikasõpru, siis oled väga oodatud Eesti ETNO-sse!

Oodatud on nii meloodia-, harmoonia-, löökpillid ja lauljad!
NB! Avame sel aastal eraldi grupi lauljatele, kus Maarja Soomre käe all saavad kõik hääled erliselt kõlama - fookus on laulul!

Laagris ootavad Sind ühisõpitoad, tantsu- ja lõkkeõhtud, vaba lava, väljasõidud, üllatuskülalised ja esinemised Viljandi pärimusmuusika festivali suurtel ja väikestel lavadel.

Üks on kindel - kui tuled, siis tea, et need on Sinu selle suve 2 kõige ägedamat nädalat!!! Rahuolu ja etnorõõm garanteeritud :)

NB! Korraldajad valivad laagrisse osalejaid vastavalt pilligruppide mahutavusele ja huviliste pillimängutaseme järgi! Kui oled Eesti ETNO laagris käinud juba kolm korda järjest, siis on eelisjärjekord neil, kes on sinust vähem käinud. Aga kindlasti registreeru ja anna endast teada!

Lisainfo ja küsimuste puhul kirjuta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Sinu juhendajateks Eesti ETNOs on:

23000111 1415565325223582 3785049612632485252 oRichard Holzmann

Richard Holzmann on noor kitarrist Saksamaalt, Leipzigist, kes on juba tunnustatud professionaal nii klassikalise muusika kui ka kaasaegse kitarrimängu alal. Ta on andnud üle 300 kontserdi, õpetanud hulgaliselt kitarriõpilasi ning korjanud rohkelt kogemusi erinevatest maadest, nagu Türgi, Rwanda, Eesti jne. 2016. aastal sai Richard ägeda kogemuse osaliseks juhendajana Taani Etnos ning ta on õnnelik, et saab sel suvel osa Eesti ETNO laagrist.
richardholzmann.de

 

Maarja pilt ETNOMaarja Soomre

Maarja Soomre on eesti laulja ja meloodika mängija. Ta on õppinud klassikalist klaverit , jazzi ja pärimusmuusika erialadel laulu ning on tuntud folkansamblite RÜÜT ja Päri Päri liikmena. Maarja esimene etno laagri kogemus pärineb Sloveeniast, Etno Histriast 2012. aastal, kust ta sai korralikult etno pisikuga nakatatud. Nagu Maarja ise ütleb: “ Etno laager annab võimsa elamuse sellest, kuidas muusika tõepoolest inimesi ühendada võib, isegi kui nad on pärit erinevatest kultuuridest. Koos mängides loome me ühtse maailma.” Maarja on osalenud ka Horvaatia Etnos, Ethnofonikus Prantsusmaal, GLOMUS laagris Brasiilias ning eelmisel aastal projektis Ethnofonik All Stars. Ta ootab suure põnevusega suvist laagrit, kuna tema jaoks saab see olema esimene Eesti ETNO kogemus!

 

Mailaul 2017 8Maimu Jõgeda

Lõuna-Eesti juurtega Maimu Jõgeda on andekas akordionist, helilooja ja maailmamuusika fanatt. Teda on alati võlunud pärimusmuusika, mida ta nüüd ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õpib. Ühel hetkel äratasid kõik need erinevad folgi mõjutused Maimu sees üles tema enda isikliku pärimuse ning ta hakkas ise muusikat looma. 2017. aasta suvel ilmus Maimu debüütalbum “Pühendus”, millel on kaksteist tema enda kirjutatud ja mängitud lugu. Maimu on etno maailmaga tuttav juba 2014.aastast. 2015. aastal osales ta Eesti ETNO ringreisil, aasta hiljem Prantsusmaal Ethnofoniku projektis ning 2017.aasta sügisel tuuritas ringi Rootsi Etnoga.

 

Pilt SebatianSébastien Grenat

Sébastien mängib eelkõige kaasagset improvisatsioonilist muusikat, tema ampluaa ulatub vabast improvisatsioonist ja jazzist hip hopi ja uue soul muusikani. Sébastienist on ka suur pärimusmuusika huviline pärast seda, kui ta avastas selle põneva maailma oma esimeses Etno laagris Prantsusmaal. Nüüd ootab ta rõõmuga võimalust oma mitmesuguseid kogemusi Eesti ETNO laagri osalejatega jagada.

 

etno leader ElisabethElisabeth Dichmann

Elisabeth on viiuldaja ja helilooja, kelle loomingu juured on lääne klassikalises muusikas, kellel on diplom Põhjamaade ja Norra pärimusmuusikas ning kes on 1,5 aastat õppinud klassikalist viiulit New Delhis. Elisabeth on suur improvisatsioonilise muusika fänn, ta armastab schottis’id ja valsse, luua uusi lugusid ja teha ilusaid seadeid suurtele koosseisudele. Ta on tegev Taani keelpillitrios Vesselil, mis mängib kaasaegset pärimusmuusikat. Elisabeth õpetab ka klassikalisele ja pärimusmuusikale keskendunud internaatkoolis viiulit ja pärimustantse ning on suure folk orkestri Fiona Folk Bigband juhendaja.

Eesti ETNO on järjekorras tema 13. etno! Eelmisel aastal oli ta juhendaja Palestiina Etnos, lisaks on olnud 4 aastat Taani Etno korraldusmeeskonnas. Laagris õpetamist ootab Elisabeth suure elevusega, tema elu on saanud tänu etnole kõige ilusama võimaliku suuna ning selle eest on ta etnole palju võlgu!

 

 

KURSUSE TASU JA REGISTREERUMINE

Kursuse tasu on 220 €. Hinnas sisaldub:

  • laagri jooksul toimuvad bussisõidud
  • toitlustamine laagri ajal 17.-26.07 (hommiku-, lõuna-, õhtusöök, lõunaoode ja õhtupala) NB! festivali ajal toitlustust ei toimu!
  • majutus laagri ja Viljandi pärimusmuusika festivali ajal
  • festivali esineja kaelakaart, mis tagab vaba sissepääsu kõikidele kontserditele

Registreerumiseks tuleb täita vastav vorm, mille leiad SIIT

Kinnitus laagrisse saamiseks saadetakse hiljemalt 1. aprilliks.

Saades laagrijuhi kinnituse laagris osalemise kohta, palume kanda tagastamatu garantiisumma 30 € MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018.
Ettemaks garanteerib koha laagris!
Ülejäänud 190 € peab olema laekunud Eesti Pärimusmuusika Keskuse arvele hiljemalt 18. juuniks 2018. Makse selgituseks tuleks märkida "Eesti ETNO 2018" ja oma nimi.

Eesti Etno Facebookis