Kuna Viljandi pärimusmuusika festivali näol on tegemist Baltikumi ühe suurima muusikaüritusega, siis on mõistetav, et tarvis läheb palju tööjõudu, et rahule jääks kõik kohale saabunud külalised ja artistid.
Viimastel aastatel on festival värvanud umbes 200 vabatahtlikku, kes moodustavad arvestatava osa kogu tiimist, mille suuruseks on 350 inimest. Vabatahtlikud on jagatud tiimidesse valdkondade järgi, aga nende täpne vajadus ja jaotus olenevad iga-aastase festivali eripäradest – lavade paigutusest, eriprojektidest ja paljust muust.
Valdkonnad, kuhu vabatahtlikke vajatakse on järgmised: platsihooldus, telklaager, paki- ja pillihoid, pärimusmuusika aida saaliteenindus, Aida kohvik, pileti-, plaadi- ja nännimüük, bändisaatjad, tudulate valvurid, ehitus, fotograafid, staabisekretärid, kullerid, lavamanagerid, IT-abid ja autojuhid.
Miks tulla vabatahtlikuks?
Festival pakub suurepärast võimalust näha suurürituse köögipoolt ja panna ennast proovile erinevates valdkondades, millega igapäevaselt kokku ei puutu. Paljud meeskonnaliikmed kirjeldavad festivali vabatahtlikuks olemist kui suve tippsündmust, mis möödub alati meeldivas õhkkonnas, keset head muusikat ja melu. Meeskond toob kokku väga erinevates eluvaldkondades tegutsevaid inimesi, siit leitakse uusi sõpru ning tööalaseid kontakte. Kuna vabatahtliku tööpäeva pikkuseks on tavapäraselt 6-7 tundi, siis jääb piisavalt aega ka meelelahutuseks. Samuti on see hea võimalus enese arendamiseks ja õppimiseks – nii mõnigi vabatahtlik on jõudnud välja festivali tiimipealiku ametipostini või leidnud töö Eesti Pärimusmuusika Keskuses.
Lisaks kõigele muule on meie festivalil välja pakkuda konkurentsivõmeline motivatsioonipakett - väljastpoolt Viljandit tulijatele hoolitseme majutuse ja kõhutäite eest, anname festivali T-särgi, korraldame meeskonna järelpeo ja loomulikult saavad vabatahtlikud osaleda kõikidel kontsertidel (seda mõistagi väljaspool oma tööaega).
Kui see kõik pakkus huvi ja sa oled vähemalt 18 aastane, siis täida kandideerimisvorm ja sobivuse korral näeme juba Viljandis!
Lisainfo:
Silja Liivamägi, vabatahtlike pealik
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
556 74992