Festival

Eesti Vabariik tähistab 2018. aastal oma sajandat sünnipäeva. Festivali teema “Sajaga!” peegeldab kõige paremini noort ja pulbitsevat energiat. Eesti on oma ja elus, sajaga! Tahame kokku tuua noorema põlvkonna pärimusmuusika professionaalid ja tulevikutalendid kodu- ja välismaalt.

Tahame kinkida Eesti Vabariigile sünnipäevaks festivali, mis näitab, kes on selle maa tulevikutalendid pärimusmuusikas. Eesti riik saab saja-aastaseks, aga meie rahvas ja pärimuskultuur on tuhandeid aastaid vana. Me ei ole saanud suureks rahvaarvult vaid vaimult, nagu unistas kord Jakob Hurt. Meil on elav, ehe ja omalaadne pärimusmuusika, mida maailmaga jagada ja me oleme selle mängimises maailma parimad - Eesti on äge maa!

Anname selle aasta programmis noortele muusikutele nii suured kui ka väikesed lavad, et üllatada oma külalisi värske energiaga. Eesti suurim maavara on andekad inimesed.

Pakume noortele pärimusmuusikutele võimaluse esineda noorte laval. Nelja päeva jooksul annavad kontserte noorte pärimusbändide konkursi osavõtjad ja uued värsked ansamblid, mis moodustatakse juba kevadel Eesti Pärimusmuusika Keskuse kaasabil. Aitame noortel muusikutel, kel oma bändi veel pole, leida bändikaaslased ja juhendajad.

Kutsume külla suurepäraseid muusikuid kõigist naaberriikidest, samuti on oodata külalisi Prints Edwardi saarelt, Hiinast, Austriast, USAst ja mitmelt poolt mujalt. Kokku saavad uue põlvkonna maailma tipud lähedalt ja kaugelt.

Tahame igale festivalikülalisele lisaks kontserdielamustele kaasa anda vähemalt ühe uue oskuse, olgu selleks laul, pillilugu, käsitöö, hea mõte või kogemus. Kirjust õpitubade programmist saab välja noppida põnevaimad terad ning kohtuda silmast silma elava pärimusega. Ehe elamus võib osaks saada igal sammul, ühises tantsurütmis, spontaansel kooslaulmisel või pillimängu nautides.

Jakob Hurt ütles: “Eestlased ei ole mitte kärbsed, kes täna sünnivad ja homme surevad, vaid üks vana ja visa rahva sugu, kes ammu juba maailmas on elanud ja ka pärast meid veel kaua kestma saab.”

Läheme sajaga järgmisele sajale aastale vastu!